Ako každý rok, tak aj tento sa sály v rôznych mestách napĺňajú noblesne odetými dámami a pánmi, skautami a skautkami. V tento plesový čas vám chceme poradiť ako nájsť toho pravého partnera hoc aj na skautský ples 😉

[imageframe style=”dropshadow” bordercolor=”” bordersize=”4px” stylecolor=”” align=””]

vyd[/imageframe]

Ako nájsť toho pravého? Pravého tanečníka na ples? Len my ženy skutočne vieme, že 98% úspešnosti plesu závisí na správnom výbere partnera (ďalšie 2% tvorí dobré jedlo a rozhovory medzi nami dievčatami). Máloktorá dáma sa však na plese môže popýšiť skutočným unikátom svojho druhu. Je totiž umenie vybrať si toho správneho respektíve byť vybraná tým správnym. Ženy robia pri výbere zopár zásadných chýb. Buď vsadia výhradne na výzor partnera odhliadnuc od jeho tanečných schopností, alebo si vyberú síce neuveriteľne šarmantného a milého mládenca, ktorý však verbálnu komunikáciu uprednostňuje pred rečou tela. Potom ples pravdepodobne nedopadne podľa vašich predstáv. Dokonalá symbióza nastáva, ak je partner parketový lev schopný vtipne konverzovať.

A vlastne ako má vyzerať taký jedinečný partner a jedinečná chvíľa s ním? Každému dievčaťu sa v snoch odohráva približne rovnaká predstava:

Máš na sebe krásne šaty. Nie príliš vyzývavé,  aby jeho oči nezablúdili na zakázanú cestu, ale pritom výrazné. Máš brčkavé vlasy a kučierka pri uchu ti nežne skacká s každým krokom. Schádzaš dolu schodmi…máš stres, lebo v tých nových topánkach nevieš vôbec chodiť. Ale aj tak sa hrdo nesieš, ako pravá dáma. Dolu ťa čaká on. Tvojho tanečného srdca šampión. Odprevadí ťa na miesto a do uška ti nežne pošepne, že ti to pristane. Srdce máš až niekde v topánkach. A je to tu. Prvý tanec. Trápnu chvíľku čakania vystrieda víťazoslávne požiadanie: Smiem prosiť? Pre teba je táto otázka úplne zbytočná, lebo odpoveď na ňu si poznala už mesiace pred tým. Kráčate na parket. On vystrie ruku a ty mu zveríš tú svoju. Chytí ťa okolo pásu. Srdce ti poskočí. Raz, dva, tri, raz, dva, tri….a už sa vznášate. Krúžite po sále a pohľady ostatných smerujú práve na vás. Vlasy ti vejú vo víre tanca a jeho oči sa upierajú na teba. A takto tancujete a tancujete… Sen je však v rozpore s realitou. Väčšinou je to tak, že prvý tanec nedopadne práve najslávnejšie. Vtedy šiesty zmysel ženy vycíti, že prvý tanec sa stal aj posledným. Chlapci, nevadí, že prvý tanec nevyšiel. Skúste to s nami znovu. My vašu iniciatívu len podporíme.

Ale ako nájsť vôbec niekoho? Ak nemáte dosť odvahy spýtať sa ho priamo, stačia náznaky vo forme takých vzlykov: Ach, s kým mám ísť na ples? Ak sa pri tejto otázke chlapec vzdiali znamená to, že už má partnerku, alebo sa ešte rozhoduje medzi vami a nejakou inou. No chlapci si dávajú dosť na čas a svoj konečný verdikt oznámia až niekoľko dní pred plesom, čo je pre dievča dosť stresujúce. Veď predstavte si ako dlho musela byť v neistote, či ju vôbec niekto pozve. Chlapi, prosím, berte na nás ohľad. Nájde sa však ešte jeden spôsob nájdenia si partnera a tým je dohadzovanie. Nie je to príliš obľúbená metóda, no niekedy z nej vzídu aj dobré plody. Pri tomto spôsobe však vzniká riziko trápneho momentu. Ten nastáva pri prvom pohľade, kedy sa vám v očiach premietne spôsob, akým ste sa dali do kopy. Pri takejto situácií je dôležité byť pohotový          a situáciu odľahčiť nejakou frázou: Uh, to máme dnes počasie…Potom už len ostáva dúfať, že sa konverzácia rozbehne. No najlepšie by bolo, keby chlapec sám našiel odvahu a na ples nás osobne pozval. Ženy rodia, chlapi pozývajú na ples a žiadajú o ruku. To je ich údel.

Ples, venček, stužková, večierok…Pri takýchto a iných podobných akciách bude potrebná chlapská odvaha a ženská trpezlivosť. Určite nakoniec každá z vás zažije dokonalý ples s dokonalým partnerom. No je potrebné podotknúť, že nie je dôležité byť tým dokonalým párom, ale sa tak cítiť.

Predplesový syndróm

Týmto syndrómom trpia ženy približne od pätnásteho roku života u mužov sa vyskytuje len zriedka. Jeho zvýšenú početnosť pozorujeme najmä v plesovej sezóne, no samotné príznaky sú badateľné niekoľko hodín pred plesom. PPS môžeme rozdeliť do štyroch fáz:

[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”yes” shadowopacity=”0.1-1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”left” title=”PPS” description=”1. Potom, ako príde dáma od kaderníčky prípadne od kamarátky, ktorá jej urobila účes, sa začínajú objavovať prvé známky syndrómu- pochybnosti. Objavujú otázky typu: Čo som jej spravila, keď sa na mne tak vyvŕšila? Nevyzerám ako ovca? Po položení týchto závažných otázok sa väčšinou ženy púšťajú do korektúry vlasov a snažia sa napraviť vzniknuté chyby. Keď skrotia svoje bujaré vlasy, nastáva ďalšia fáza.

 

2. Ženy sú tvory veľmi krásne, no niektoré rady prikrášľujú svoju prirodzenosť. Make up, očné tiene, lesk na pery…neodmysliteľný pomocníci, ktorí v niektorých prípadoch pomôžu, ale dokážu taktiež spôsobiť aj pravý opak. Ak nechcete dosiahnuť efekt omietky, ktorá sa každú chvíľu rozsype, snažte sa opatrne zaobchádzať s prostriedkami vylepšenia vašej vizáže.

 

3. Fáza obliekania sa do šiat. Jej najvýraznejším sprievodným javom je enormné potenie sa. Predplesové potenie nie je ako potenie pri nejakej fyzickej činnosti. Väčšinou ide o náhle závaly studeného potu na čele a v okolí podpazušia spojené s chvením v žalúdku. Pri konečnom pohľade do zrkadla sa vynárajú otázky: A nerozširujú ma tie šaty? Nemám veľký výstrih? V takýchto chvíľach je potrebné mať pri sebe niekoho, kto vám odpovie to, čo chcete počuť, čiže: Si krásna. Fakt si pekná. Po takomto ubezpečení sa už žena slastne oddá ilúzií o svojej dokonalosti.

 

4. Posledná fáza trvá od príchodu na ples až po prvý tanec, kedy ženu začínajú trápiť otázky ohľadne partnera. Budem sa mu páčiť? Odpoveď na ňu ,nám ženám, zvyčajne ostáva nezodpovedaná. Chlapi si ju buď nechávajú pre seba, alebo svoj názor povedia kamarátom, no len vo výnimočných prípadoch sa žena dočká odpovede.

“][/tagline_box]

Po dvanástej, keď je už aj tombola vyžrebovaná sa syndróm stráca a namiesto neho sa objavuje ďalšia nemoc- tanečná horúčka.