Na sneme sa okrem volieb nového náčelníctva, hlasovaní o zmenách stanov či prijímaní uznesení odovzdávajú aj ocenenia rôzneho druhu. Jedným z nich je aj vyznamenanie Radu strieborného vlka (či v prípade žien Radu strieborného trojlístka), ktoré si na XVI. sneme v Bratislave prevzal náš oblastný vodca Andy Legutký

V rámci Slovenského skautingu poznáme niekoľko druhov vyznamenaní. Najvyšším z nich je vyznamenanie Rad strieborného vlka (pre mužov) a Rad strieborného trojlístka (pre ženy), udelené za vynikajúce zásluhy o skautské hnutie a zároveň mnohoročnú prácu v skautingu, za príkladné osobné a morálne postoje, vernosť skautským ideálom.

zdroj: skaut.sk

Zároveň len pred nedávnom bola publikovaná kniha Príbehy cieIMG_7073st práve z dielne br. Andyho, kde okrem obľúbených príbehov nájdete aj trojitú metodickú časť, ktorej cieľom je poskytnúť návod, ako možno pracovať s príbehmi v skautských družinách a oddieloch, v skupine, ale aj individuálne.

S Andyho príbehmi sa môžete stretnúť aj v každom čísle časopisu Médium 🙂 Do našich rúk sa dostal aj jeden výtlačok s podpisom autora 🙂 Príjemné čítanie a obohatenie sa!

IMG_7075

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *