Ako sa pridať medzi skautov?

Stačí kontaktovať jedného z vodcov alebo radcov v našom meste.

Dospelý vodca oddielu, vám poskytne základné informácie o fungovaní skautingu vo našom meste, kedy a kde sa skauti stretávajú, ako to v skautingu chodí a odpovie na ďalšie vaše otázky.

Potom stačí už len vyplniť prihlášku, zaplatiť registračný poplatok (jeho súčasťou je aj základné poistenie) a môžeš si začať naplno vychutnávať skautský svet…

Koľko stojí členstvo v Slovenskom skautingu?

Výška ročného registračného poplatku v roku 2010 je 7 EUR. Tento poplatok zahŕňa poistenie a celý rad služieb a zliav, ktoré členovia dostávajú. Každý zbor si k registračnému poplatku môže stanoviť ešte svoj zborový príplatok na činnosť zboru.

Okrem registrácie si členovia platia účastnícke poplatky na jednotlivé akcie (napr. tábory). Mnohé zbory znižujú alebo odpúšťajú registračné poplatky deťom zo sociálne slabších rodín, súrodencom v skautingu ai.

Celú činnosť v Slovenskom skautingu zabezpečujú dobrovoľníci, takže poplatky zahŕňajú len tie najnevyhnutnejšie výdavky (cestovné na výlet, letné tábory od 3 do max. 10 EUR na deň a pod.).

Celkové náklady člena Slovenského skautingu závisia aj od toho, či sa zboru podarilo získať grant alebo iný finančný príspevok na svoju činnosť, pomoc od rodičov či priaznivcov skautingu, vybaviť od samosprávy či inej inštitúcie symbolický nájom klubovne ai.

Vybavenie pre činnosť

DSCF4316Bežné vybavenie radového člena tvorí skautská rovnošata (košeľa, šatka, nohavice, opasok…) a tábornícke potreby (spací vak, karimatka, obuv, vhodné – aj staršie oblečenie do prírody). Skautský kroj si môžete zakúpiť v skautských obchodoch, tábornícke vybavenie nakúpite v turistických, športových či outdoorových predajniach. Skautský vodca často pred nákupom poradí vhodnú výbavu a odporučí predajne s výhodným nákupom.

skaut-daj-nam-feedback-na-casopisyPre našich členov sú vydávané skautské časopisy, ktoré vám prídu do vašich schránok po registrácii. Zároveň sa skautom ponúka rôzny skautský tovar (skautskú rovnošatu, šatky, nášivky, tričká). Objednať si ho môžete v Skautskom obchode Totem www.totemsro.sk/obchod.